לונדון עיר ללא הפסקה טריוואגו - השוואת מחירים הופעות בלונדון מגדל המלכה אליזבט - ביג בן כרטיסי ספורט העין של לונדון – להביט על לונדון מלמעלה גשר מצודת לונדון - טאואר ברידג' נהר התמז'ה החלפת משמר המלכה - ארמון בקינגהם

תחבורה בלונדון

תחבורה בלונדון – מתחת ומעל לאדמה

כיצד יכול התייר הממוצע להשתנע בעיר ענקית כמו לונדון? התשובה – בקלות!

תחבורה בלונדון היא אחת הסוגיות הקלות ביותר לפתירה בעת ביקור בעיר, פשוט מאחר ויש כל כך הרבה אפשרויות. הבריטים, כמו בכל דבר אחר, מסודרים מאוד. כשזה מגיע לתחבורה, הדבר חשוב מאין כמוהו – בכל מקום ברחבי לונדון ניתן למצוא עמדות מודיעין ומפות בהן מופיעים מסלולי תחבורה ציבורית, כולל קווי רכבת תחתית ואוטובוסים, בהם מומלץ ביותר להשתמש עקב תפזורת התחנות הגדולה וזולות השימוש בהם.

כמו כן, תיירים אשר מעוניינים בעצמאות תחבורתית יכולים למצוא שירותי השכרת רכב כמעט בכל מקום בעיר, אך כמובן פחות מומלץ. אולם מעבר לכך, תחבורה בלונדון היא חוויה בפני עצמה – מונית שחורה קלאסית או נסיעה באוטובוס קומותיים הן חוויות מיוחדות אשר מאפשרות לראות צדדים חדשים של העיר.

אוטובוס אדום

חוויה נוספת שלא כדאי להחמיץ בלונדון היא חווית הנסיעה במסלול של אוטובוס אדום. אוטובוס קומותיים אדום הוא אחד מסמליה של לונדון, והיום הוא פעיל רק במתכונת של אוטובוס תיירים.

הנסיעה בו היא חוויה לונדונית אותנטית באמצעותה ניתן להגיע לכל מיני פינות היסטוריות בעיר. אוטובוס אדום ידוע גם בכינויו "ROUNTMASTER" ומפעיל היום שני קווים תיירותיים: קו 9 העובר באלברט הול, רח' קסינגטון, כיכר פיקדילי, כיכר טרפלגר ומגיע עד לאלדוויץ' וקו 15 העובר בכיכר טרפלגר, בדרך הסטראנד, רח' הפליט, כנסיית סנט פול ומגדל לונדון. בנוסף פועלת בלונדון רשת אוטובוסים עירוניים מתקדמת וכן מערכת אוטובוסים לילית.

מוניות שחורות – שירות יעיל ואדיב

מוניות בלונדון הן כלי תחבורה נפוץ ומקובל מאוד בעיר. ישנם שני סוגים של מוניות שמציעה הבירה הבריטית: MINI CABS - אלו הן מוניות המופעלות באמצעות חברות פרטיות וניתנות להזמנה רק דרך הטלפון. הן נחשבות לזולות יחסית אך השירות בהן הוא ברמה נמוכה יותר בשל העובדה שהנהגים אינם שולטים במידה מספקת ברחובות העיר.

מוניות שחורות – אלו המוניות הלונדוניות הקלאסיות. הן צבועות בשחור וידועות ברמת השירות הגבוהה שהן מספקות באמצעות נהגים מקצועיים המכירים את לונדון כמו את כף ידם. מוניות שחורות ניתן לעצור באמצעות הנפת יד ברחוב או בפנייה אל אחת מתחנות המוניות המוסדרות. כשמונית שחורה פנויה לנסיעה נדלק שלט על הגג שלה ובו כתוב: "FOR HIRE". רכבת תחתית – סמל לונדוני - לונדון טיוב

רכבת תחתית

הבירה הבריטית לונדון מציעה מגוון אמצעי תחבורה לאורחיה ולתושביה. רכבת תחתית היא האמצעי הוותיק והמפורסם ביותר של העיר. הרכבת התחתית של לונדון החלה לפעול בשנת 1863 והיא נחשבת לראשונה בעולם. היא ידועה בשמה "UNDERGROUND" ובכינויה טיוב (("TUBE".

על אף היותה של רשת הרכבת התחתית הלונדונית מסועפת וגדולה היא קלה להבנה ומצטיינת ברמת יעילות גבוהה. שניים עשר קווי רכבת תחתית הצבועים בצבעים שונים משרתים יותר 3 מליון אנשים מדיי יום.

פריסת הקווים היא רחבה ומאפשרת הגעה אל כל נקודה בעיר. הרכבות של מערכת ה-UNDERGROUND נוסעות מתחת לפני האדמה בעומק שנע בין 5 ל-20 מטרים ומכסות כ-275 תחנות. בכל תחנה ניתן למצוא על הקיר מפות בעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה. (רכבת תחתית בלונדון) הסעות בלונדון – אופציה זולה ובטוחה

מערך הסעות בלונדון גם הוא, כמו יתר אמצעי התחבורה בעיר, מפותח ומכסה כמעט כל נקודה בעיר. ישנן חברות רבות המעניקות שירותי הסעים בלונדון במסלול שמשדה התעופה ואליו. חברות אלו ידועות במתן שירות ברמה גבוהה, באמינות וביעילות.

שאטלים בלונדון

שירותי שאטל בלונדון ניתנים במחירים שווים לכל כיס וברוב המקרים עדיפים על מוניות משום שהמחיר ידוע מראש. חברות רבות מציעות את שירותיהן גם עבור טיולים מחוץ לעיר במחירים הוגנים ביחס לאופציות האחרות. הסעות אלו הן אופציה נהדרת לכל מי שרוצה ליהנות מפרברי לונדון המיוחדים מבלי לבזבז כסף מיותר. השכרת רכב - השכרת רכב בלונדון

השכרת רכב בלונדון

אין זה מומלץ לשכור רכב בעיר ורצוי להעדיף אמצעי תחבורה בלונדון אלטרנטיביים ל"רכב שכור".

הסיבות לכך הן שהמחירים גבוהים למדי, קיימת בעיית חניה המזכירה מאוד את בעיית החניה בתל אביב, כך שגם אם שיחק לכם המזל ומצאתם מקום חניה – תצטרכו לשלם עליה לא מעט מצלצלין. לכל זה מצטרפת העובדה שכאשר נוהגים באנגליה, נוהגים בצד ההפוך הן של הרכב והן של הכביש...כך שאם כן החלטתם לשכור רכב הנה טיפ קטן שיסייע לכם להתגבר על ה"מהפך" – השתדלו לכוון עצמכם לאמצע הכביש. תחבורה באנגליה – רכבות מאנגליה לבירות אירופה

רכבות בלונדון

רכבות בלונדון - רכבת לצרפת, אם אתם שוהים באנגליה וברצונכם להגיע לפריס דרך תעלת למאנש, תוכלו לעשות כן באמצעות רכבת ה- EUROSTAR. רכבת זו יוצאת מלונדון מתחנת ווטרלו ולמעשה חוצה את תעלת למאנש במעין מנהרה. בתום שלוש שעות נסיעה ולאחר 50 קילומטרים תוכלו להגיע אל פריס.

1
קטגוריות