לונדון עיר ללא הפסקה טריוואגו - השוואת מחירים הופעות בלונדון מגדל המלכה אליזבט - ביג בן כרטיסי ספורט העין של לונדון – להביט על לונדון מלמעלה גשר מצודת לונדון - טאואר ברידג' נהר התמז'ה החלפת משמר המלכה - ארמון בקינגהם

ביג בן - מגדל המלכה אליזבט

ביג בן - מגדל המלכה אליזבט

פעמון הביג בן

ביג בן, אותו פעמון מפורסם שהפך לאחד מסמליה של לונדון בפרט ואנגליה בכלל, עומד על תילו כבר יותר ממאה וחמישים שנה. תיירים המחפשים אטרקציות בלונדון ימצאו את מבוקשם במגדל המרהיב שמתנשא לגובה של 96 מטרים. עבור הבריטים, שעון זה מסמל את יציבות הממלכה ומושך אליו תיירים מכל העולם.

מהבחינה ההיסטורית, אין תמימות דעים באשר למקור שמו של ה- "ביג בן", רק שמועות ומיתוסים. אך חשוב לציין כי שמו של הפעמון העיקרי במגדל הפעמונים הזה מכונה ביג בן, ולא כל המגדל כולו.

ביג בן – ה"משיח" של הממלכה הבריטית

אטרקציות בלונדון - לא חסר, אך שום טיול בלונדון לא יהיה שלם ללא ביקור במגדל השעונים המפרסם הזה. פעמוני השעון מנגנים 4 תווים מיצירתו של הנדל "משיח" בכל רבע שעה, ואת צלצול הפעמון הראשי (ה- "ביג בן") אפשר לשמוע מדי שעה עגולה.

אפשר וכדאי להגיע אל החלק העליון של המגדל ולהתקרב פיזית אל פיסת ההיסטוריה הזו, כל מה שדרוש זה לצלוח עלייה של 334 מדרגות לולייניות, שכן מעלית – אין בנמצא. שעון ה- "ביג בן" ממוקם לא רחוק מהפרלמנט הבריטי והוא סמוך למגדל נוסף: מגדל ויקטוריה, שכיום למעשה משמש כארכיב של הפרלמנט הבריטי.

שעון ה- "ביג בן" הלונדוני הוא ליבה הפועם של העיר וסביבו נערכות מרבית החגיגות והפסטיבלים של העיר, לכן זוהי אטרקציה שאסור לוותר עליה בעת ביקור בבירה הבריטית, לונדון.

האתר הרישמי של הביג בן


הצג מפה גדולה יותר

תגובות באתר: (0)
קטגוריות