לונדון
לונדוןמסלולי טיוליםלונדון בלילהאסור לפספס בלונדוןמדריך לונדוןמידע כלליפורום לונדוןטיפים והמלצותמידע חיונילונדון בחינםשירות למטייל בלונדון
מדריך לונדון
אטרקציות בלונדון     ארמונות בלונדון     מוזיאונים בלונדון     לונדון עם ילדים     שווקים בלונדון     אוכל בלונדון     קניות בלונדון     בתי מלון בלונדון     
אתה נמצא ב: לונדון > אסור לפספס בלונדון > אטרקציות בלונדון > החלפת משמר המלכה
בתי מלון בלונדון בתי מלון כשרים בלונדון שאטל הסעה לשדה תעופה השכרת רכב באנגליה קרוז מלונדון טיסה ללונדון הצגות בלונדון לונדון הנחות כדורגל בלונדון

קטגוריות

אסור לפספס בלונדון
אטרקציות בלונדון

 
תיאטרון בלונדון

 
שווקים בלונדון

 
גלריות בלונדון

 
לונדון בלילה

 
פסטיבלים בלונדון

 
מגזין לונדון

מדריך לונדון
ארמונות בלונדון

 
מוזיאונים בלונדון

 
פארקים בלונדון

 
כנסיות בלונדון

 
גשרים בלונדון

 
כיכרות בלונדון

מסלולי טיולים
מסלולים מומלצים

 
לונדון עם ילדים

 
לונדון בחינם

 
טיולי כוכב

מידע כללי
אוכל בלונדון

 
לינה בלונדון

 
קניות בלונדון

 
ספורט בלונדון

 
תחבורה בלונדון

 
שדות תעופה בלונדון

 
תערוכות בלונדון

ישראלים בלונדון


החלפת משמר המלכה

אטרקציות בלונדון – אם היה צריך לבחור רק אחת...

לונדון היא אחת הערים המרהיבות בעולם. מזה מאות שנים העיר מהווה מרכז תרבות עולמי – העיר היוותה מרכז שלטוני כבר מימי האימפריה הרומית, ואף לפני כן, ממנה נוהלה האימפריה הבריטית במשך מאות שנים, ממנה נוהל המאבק כנגד הנאצים באירופה, וגם כיום היא מרכזה של אחת האומות החזקות והמשפיעות ביותר בעולם.

לפיכך, ניתן למצוא ברחבי לונדון אלפי מוקדי תיירות ועניין אשר מושכים אליהם אלפי תיירות בשנה – כיכרות טרפלגר ופיקדילי, רחובות אוקספורד ויורק האופנתיים, תיאטראות, גשר לונדון, מגדל לונדון ועוד.

אכן, נראה כי אטרקציות בלונדון קיימות בשפע ותיירים רבים מתקשים להחליט לאילו מהן לבקר בביקור בעיר. אף על פי כן, כמעט כל המבקרים בעיר תמימי דעים בנוגע לכך שקיים מקום אחד אותו אסור לפספס – ארמון בקינגהם, וליתר דיוק, טקס החלפת משמר המלכה אשר מתרחש בארמון מדי יום.

טקס החלפת משמר המלכה – הצגה הכי טובה בעיר

ארמון בקינגהם מהווה את משכנה של משפחת המלוכה הבריטית – מוסד אשר מזה למעשה כבר למעלה ממאה שנים הינו מוסד בעל משמעות סמלית בלבד, כלומר חסר כוח פוליטי אמיתי. אף על פי כן, נראה כי העם הבריטי מוקיר ומעריך את בני משפחת המלוכה, ולמעשה מתהדר בכך שבריטניה הינה עדיין מונארכיה. טקס החלפת משמר המלכה הינו למעשה טקס חילופי משמרות שומרי ארמון בקינגהם.

השומרים שייכים למספר יחידות צבאיות הכפופות באופן מסורתי למלכה ומייצגות חלקים שונים של אנגליה והאימפריה הבריטית. הם לבושים במדי צבא בריטי מסורתיים אשר אינם בשימוש מזה כמעט מאה שנים. אין ספק כי מדים אלו אינם שימושיים במיוחד בשדה הקרב המודרני, אולם הם עדיין מרהיבים.

החיילים החדשים צועדים באופן רשמי, מלכותי ומרשים מארמון סיינט ג'יימס לכיוון ארמון בקינגהם. צעידתם נמשכת כחצי שעה והיא מלווה על ידי תזמורת צבאית. לאחר שמגיעה קבוצת השומרים החדשה לפתח ארמון בקינגהם מתבצע החילוף עצמו – גולת הכותרת של טקס החלפת משמר המלכה.

בחילוף עצמו הקצינים מצדיעים זה לזה ומצעידים את חייליהם ברוב הדר ופאר, אשר מוכיח לצופים הרבים מכל רחבי תבל כי בריטניה היא עדיין המדינה המתורבתת ביותר בעולם. בסופו של החילוף קבוצת השומרים החדשה מתמקמת במקומה, ואילו הישנה עושה את דרכה מרחבת ארמון בקינגהם לארמון סנט ג'יימס.

טקס החלפת משמר המלכה – חובה לראות!

טקס החלפת משמר המלכה מתקיים אם כן ברחבת ארמון בקינגהם. החילוף עצמו מתקיים בשעה 11:30 בבוקר, מדי יומיים בין החודשים אוגוסט עד אפריל, ומדי יום בין החודשים אפריל עד יולי. ארמון בקינגהם ממוקם בלב לונדון, ולכן לא מומלץ להגיע אליו ברכב.

לעומת זאת, ניתן להגיע אליו בקלות ברגל ממרכז העיר (אזור כיכרות פיקדילי וטרפלגר), או ברכבת התחתית, מתחנות ויקטוריה (Victoria), סט. ג'יימס'ס פארק (Saint James's Park), גרין פארק (Green Park) והייד פארק קורנר (Hyde Park Corner). מומלץ להגיע לפתח ארמון בקינגהם לפחות שעה לפני החילוף.


הצג מפה גדולה יותר


טקס החלפת משמר המלכה
ארמון בקינגהם
ציון הכתבה:
0 קולות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר
תגובות בפייסבוק תגובות באתר: (3)  
הוספת תגובה / חוות דעת:

שם: נושא / כותרת:
תוכן התגובה:
* קוד אבטחה:
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

תגובות / חוות דעת
שם: רותם
תאריך: 27/12/2014 13:59

כותרת: החלפת המשמר
תגובה / חוות דעת:
איך יודעים באיזה יום...אם זה פעם ביומיים?
שם: מדריך לונדון
תאריך: 15/11/2014 22:26

כותרת: תגובה ליאיר
תגובה / חוות דעת:
היי יאיר,

החלפת המשמר בארמון אשר מיועדת לתיירים נערכת פעם ביום, הטקס אורך 15-20 דקות
שם: יאיר
תאריך: 15/11/2014 13:34

כותרת: חילופי המשמר
תגובה / חוות דעת:
האם רק בשעה 11:30 מתקיימים חילופי המשמר? וגם כמה זמן לוקח חילופי המשמר
1
לונדון למטייל
הסעות בלונדון
מסעדות ישראליות
מסעדות כשרות
בתי כנסת בלונדון
מידע חשוב
אנגליה
תחבורה בלונדון
כשרות בלונדון
מפות לונדון
קהילת לונדון
אודות לונדון
פורום לונדון
יומן למטייל בלונדון
טיפים - המלצות
חשוב לדעת
ביטוח נסיעות לחו'ל
מזג אוויר בלונדון
נגישות לנכים בלונדון
חגים וחופשות בלונדון
מידע כללי
מפת האתר
ukguide האתר הישן
סוכני נסיעות
מכתב למערכת

שימושי : לונדון

אזהרה: המידע הנמסר באתר אינטרנט זה הינו מידע כללי ואינפורמטיבי בלבד, ויכול לשמש כמקור מידע לגולשים באתר בלבד. אין להציג מידע זה ו/או תשובות הניתנות במסגרת אתר אינטרנט זה, בפני כל גוף או גורם חיצוני ואין להסתמך עליהם לכל צורך אחר. המידע והייעוץ הניתנים באתר זה אינם יכולים לשמש כבסיס לכל הליך משפטי ו/או אחר וכל שימושם הוא ככלי המשמש בסיס להערכה אפשרית של זכויות, אפשרויות של אזרח/ית כזו או אחר/ת, המידע הנמסר באתר זה אינו מצוי באחריות העורכים ואין להסתמך עליו ככזה. לקבלת מידע מלא ומפורט יש לפנות לשגרירויות / משרדי התיירות השונים. 

מיזם אירופה כל הזכויות שמורות ל ukguide.co.il (C) 2000 מדריך לונדון קידום עסקים WiseGroup בניית אתרים