לונדון עיר ללא הפסקה טריוואגו - השוואת מחירים הופעות בלונדון מגדל המלכה אליזבט - ביג בן כרטיסי ספורט העין של לונדון – להביט על לונדון מלמעלה גשר מצודת לונדון - טאואר ברידג' נהר התמז'ה החלפת משמר המלכה - ארמון בקינגהם

טאואר ברידג' - Tower Bridge

טאואר ברידג'

טאואר ברידג' – סמל לונדוני

טאואר ברידג' הוא אחד האתרים המרשימים בלונדון. הבירה הבריטית המושכת אליה מיליוני תיירים בכל שנה פורשת בפניהם אתרים היסטוריים, תרבות מרשימה, ארכיטקטורה, קולינריה משובחת, אפשרויות אינסופיות של שופינג, בילויים, פאבים ומשחקי כדורגל.

בין כל אלה ישנם מספר גשרים בלונדון שמהווים מוקד עלייה לרגל לכל תייר המגיע אל העיר. לכל גשר העובר מעל נהר התמזה החוצה את העיר ההיסטוריה שלו והאופי שלו ואחד הבולטים שבהם הוא טאוור ברידג המושך אליו רבים המגיעים להתרשם מיופיו ומאופיו.

טאואר ברידג' (הנקרא גם גשר מצודת לונדון) מקשר בין גבעת מצודת לונדון ורובע סאת'רק.

הרעיון להקמת טאוור ברידג נולד בסוף המאה ה-19. בתקופה זו התעורר הצורך בגשר נוסף, מלבד גשר לונדון המפורסם, שישמש מעבר רחב לעגלות וסוסים.

מכיוון שבין מצודת לונדון לבין גשר לונדון שכן אזור נמל שנקרא "הבריכה של לונדון" לא ניתן היה להקים גשר סטנדרטי. ב-1876 הוקמה ועדה שמטרתה הייתה לפתור את בעיה זו ומתוך 50 הצעות שונות לבניית הגשר התקבלה ב-1884 הצעתו של הוראס ג'ונס, מהנדס העיר.

על פי הצעה זו ייבנו בשני צידי התמזה שני מגדלורים בגובה של 65 מטרים כל אחד, שביניהם יעברו שני גשרי הרמה אותם ניתן להרים עד לגובה של 86 מעלות, מה שיאפשר מעבר בטוח של ספינות.

בניית הגשר התחילה ב-1886 ונמשכה 8 שנים. במהלך שנים אלו עוצבו המגדלים של טאואר ברידג' בסגנון ויקטוריאני-גותי. בין שני המגדלים הוצב מעבר מוגבה להולכי רגל שמאז נסגר ובמקומו עומד כיום המוזיאון להיסטוריה של טאוור ברידג.

הטאוור ברידג' של לונדון הוא לא רק גשר, בטאוור ברידג' נערכות תערוכות אומנות והמסעדה המופעלת במקום צופה לעבר נופה של לונדון, זאת חוויה לעבור מעל הגשר, אך לעלות לחלקו העליון ולחוש את הנוף המדהים זאת חוויה שאסור לפספס.

אתר רישמי של טאוור ברידג'


הצג מפה גדולה יותר

תגובות באתר: (0)
קטגוריות