X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
שתפו בפייסבוק שתפו בגוגל פלוס שתפו בטוויטר
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הצגות בלונדון הצגות בלונדון הופעות בלונדון הופעות בלונדון כדורגל בלונדון כדורגל בלונדון
X סגירה
 

מעבר ללונדון

עוברים ללונדון? מדריך מקוצר להתחלה קלה

החלטתם על מעבר ללונדון? כדאי מאוד לעשות הכנות מדוקדקות וללמוד על הדרך הלונדונית לעשות דברים. חשוב ללמוד על ההרגלים, השפה הרשמית והשפה הכתובה, ולנסות להשיג כמה שיותר מידע לפני המעבר. בשביל זה הכנו את המדריך הבא.

עוברים ללונדון עם המשפחה

תעסוקה

אחד הפרמטרים החשובים שמתכננים מעבר לחו"ל הוא מציאת תעסוקה  (מקום עבודה) . כשכירים פתוחות בפניכם אופציות רבות בממלכה המאוחדת הכל בהתאם לכישורים שלכם ולהשכלה שרכשתם (חשוב להגיע עם תעודות מתורגמות). להלן רשימת שלבים שעליכם לעבור בכדי למצוא מקום תעסוקה. 

שלב ראשון - השגת אישורי עבודה

קבלת אישור עבודה לפני ההגעה ללונדון יכולה להתבצע רק אם חברה מסוימת זימנה אתכם, כלומר במסגרת רילוקיישן לאנלגיה. אפשרות נוספת היא להגיע ללונדון ולהגיש בקשה מסודרת לאישור עבודה. ניתן גם לחפש מידע על לימודים בחו"ל ולהירשם ללימודים בלונדון, וכך לקבל גם אישור עבודה לסטודנט.

שלב שני - חיפוש עבודה

מלבד מכרים ניתן להיעזר באתרי אינטרנט, אפליקציות מקומיות או במוספי דרושים שמצורפים בכל יום לעיתונים היומיים. דרכים נוספות הן פנייה לסוכנות עובדים (Recruitment Agency) או למרכזי תעסוקה (Job centers). אם אתם מחפשים עבודה לפני הגעתכם ללונדון, כדאי לארגן כתובת מקומית ומספר טלפון מקומי (אפשר להשיג דרך תכנת סקייפ) כדי שהמעסיקים יוכלו לתקשר אתכם.

שלב שלישי - קורות חיים

יש להתכונן בדקדקנות וללמוד את הצורה הבריטית לקורות חיים (Curriculum Vitae). נהוג לשלוח קורות חיים מותאמים לכל משרה ולצרף אליהם מכתב מקדים מיוחד. יש חברות שמספקות טפסי בקשה לעבודה (Application form) למילוי במקום קורות החיים.

שלב רביעי - ראיון עבודה

תהליך הראיונות לעבודה דומה לזה שבישראל, אבל אסור לשכוח שמדובר בבריטניה. יש להתלבש מסודר לצורך הראיונות, גם אם מדובר במשרה שאינה ניהולית. זה אומר חליפה לגברים וחצאית ונעלי עקב לנשים. נשמע לא הגיוני, אבל זה המצב. אסור בשום פנים ואופן לאחר. אם המקום לא מוכר לך, יש לבדוק מראש את דרכי ההגעה.

שבוע עבודה רגיל בבריטניה – 35-40 שעות. יום עבודה נמשך מ9:00-17:30.

שלב חמישי - משכורת

השכר בבריטניה מחושב שנתית ומשולם שבועית. בדרך כלל הצעות עבודה כוללות הצעת שכר. לא נהוג לנהל משא ומתן על השכר או לבקש שכר שאינו הולם את המשרה. חברות הנמצאות במרכז לונדון נוהגות גם לשלם תוספת לונדון, שמשמעותה עוד כמה אלפי פאונד בשנה. כמו כן, מרבית חברות ההייטק משלמות בונוסים משמעותיים מאוד פעמיים בשנה.

שלב שישי - חופשות

בחודשי הקיץ לוקחים בדרך כלל חופשות ארוכות של כמה שבועות. כך גם בעונת החגים. בדרך כלל הן אינן משולמות אבל יש חברות שמשלמות עליהן. במקומות עבודה במסגרת הקהילה היהודית מקובל לקבל חופש גם בשבתות וחגי ישראל וגם בחגים הנוצריים.

דירה

נתוני הדירה – שכר הדירה הנקוב הוא שבועי. הדירות מגיעות בדרך כלל ריקות. מספר החדרים הנקוב הוא מספר חדרי השינה בדירה. מציאת דירה בכל האמצעים  - תיווך, מודעות באינטרנט ומודעות בעיתונים.

חינוך

בתחום החינוך קיימות מספר אפשרויות עליהם תצטרכו להחליט. האם לשלוח את הילדים לבית הספר הציבורי או לבתי ספר פרטיים, כמו גם חינוך פרטי במוסדות יהודיים.

גני ילדים

ניתן לבדוק את איכות הגנים המיועדים בדוחות אופסטד (Office For Standards in Education) המפורסמים על ידי הגוף הממשלתי המפקח. ישנם גם גנים יהודיים. כמו בישראל, חופשות הגנים מקבילות לחופשות בית הספר אך קצרות יותר וחלק מגני הילדים עובדים גם בחופשת הקיץ.

בתי ספר יסודיים

מערכת החינוך בבריטניה מחולקת לבתי ספר עירוניים (State Schools) ובתי ספר פרטיים (Public schools). מי שיכול להרשות לעצמו נוהג לשלוח לבתי ספר פרטיים בשל רמת הלימודים הגבוהה יותר. רובם נותנים מלגות למצטיינים. רוב בתי הספר היהודיים לעומת זאת, הם עירוניים.

בתי ספר תיכון

כדי להתקבל לבית ספר תיכון צריך להתחיל תהליכי הרשמה כשנה וחצי לפני. בבתי ספר פרטיים התלמידים נדרשים לבחינות כניסה וראיונות.

חיי חברה

התחברות עם אנשים היא כמובן עניין אישי, אבל אם אתם רוצים נחיתה קלה, יש אפשרות להתחבר למוסדות הקהילה היהודית והישראלית הענפה בלונדון. יש בעיר ארגונים יהודיים שיסייעו גם בתעסוקה ובחינוך.

מלבד זאת, מזג האוויר הלונדוני מכתיב מעט מההרגלים. ברוב השנה, הרחובות, מלבד אלה שבמרכז התוסס של העיר, יהיו ריקים. אנשים חוזרים הביתה מוקדם בדרך כלל ואת הבילוי היומי הם עושים מייד אחרי שעות העבודה, לפני שמגיעים הביתה.

בהצלחה!

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
מזמינים וחוסכים