לונדון עיר ללא הפסקה טריוואגו - השוואת מחירים הופעות בלונדון מגדל המלכה אליזבט - ביג בן כרטיסי ספורט העין של לונדון – להביט על לונדון מלמעלה גשר מצודת לונדון - טאואר ברידג' נהר התמז'ה החלפת משמר המלכה - ארמון בקינגהם

עוברים ללונדון

עוברים ללונדון

עוברים ללונדון? מדריך מקוצר להתחלה קלה

החלטתם עבור ללונדון? כדאי מאוד לעשות הכנות מדוקדקות וללמוד על הדרך הלונדונית לעשות דברים. חשוב ללמוד על ההרגלים, השפה הרשמית והשפה הכתובה, ולנסות להשיג כמה שיותר מידע לפני המעבר. בשביל זה הכנו את המדריך הבא.

עבודה

אישורי עבודה – כיום, קבלת אישור עבודה לפני ההגעה ללונדון, יכולה להתבצע רק אם חברה מסוימת זימנה אתכם. אפשרות נוספת היא להגיע ללונדון ולהגיש בקשה משם לאישור עבודה. ניתן גם לחפש מידע על לימודים בחו"ל ולהירשם ללימודים בלונדון, וכך לקבל גם אישור עבודה.

חיפוש עבודה – מלבד מכרים ניתן להיעזר באתרי אינטרנט או במוספי דרושים שמצורפים בכל יום לעיתונים היומיים. דרכים נוספות הן פנייה לסוכנות עובדים (Recruitment Agency) או למרכזי תעסוקה (Job centers). אם אתם מחפשים עבודה לפני הגעתכם ללונדון, כדאי לארגן כתובת מקומית ומספר טלפון מקומי (אפשר להשיג דרך תכנת סקייפ) כדי שהמעסיקים יוכלו לתקשר אתכם.

קורות חיים – יש להתכונן בדקדקנות וללמוד את הצורה הבריטית לקורות חיים (Curriculum Vitae). נהוג לשלוח קורות חיים מותאמים לכל משרה ולצרף אליהם מכתב מקדים מיוחד. יש חברות שמספקות טפסי בקשה לעבודה (Application form) למילוי במקום קורות החיים.

ראיון עבודה – תהליך הראיונות לעבודה דומה לזה שבישראל, אבל אסור לשכוח שמדובר בבריטניה. יש להתלבש מסודר לצורך הראיונות, גם אם מדובר במשרה שאינה ניהולית. זה אומר חליפה לגברים וחצאית ונעלי עקב לנשים. נשמע לא הגיוני, אבל זה המצב. אסור בשום פנים ואופן לאחר. אם המקום לא מוכר לך, יש לבדוק מראש את דרכי ההגעה.

שבוע עבודה רגיל בבריטניה – 35-40 שעות. יום עבודה נמשך מ9:00-17:30.

משכורת – השכר בבריטניה מחושב שנתית ומשולם שבועית. בדרך כלל הצעות עבודה כוללות הצעת שכר. לא נהוג לנהל משא ומתן על השכר או לבקש שכר שאינו הולם את המשרה. חברות הנמצאות במרכז לונדון נוהגות גם לשלם תוספת לונדון, שמשמעותה עוד כמה אלפי פאונד בשנה. כמו כן, מרבית חברות ההייטק משלמות בונוסים משמעותיים מאוד פעמיים בשנה.

חופשות – בחודשי הקיץ לוקחים בדרך כלל חופשות ארוכות של כמה שבועות. כך גם בעונת החגים. בדרך כלל הן אינן משולמות אבל יש חברות שמשלמות עליהן.

דירה

נתוני הדירה – שכר הדירה הנקוב הוא שבועי. הדירות מגיעות בדרך כלל ריקות. מספר החדרים הנקוב הוא מספר חדרי השינה בדירה.

מציאת דירה – בכל האמצעים  - תיווך, מודעות באינטרנט ומודעות בעיתונים.

חינוך

גנים – ניתן לבדוק את איכות הגנים המיועדים בדוחות אופסטד (Office For Standards in Education) המפורסמים על ידי הגוף הממשלתי המפקח. ישנם גם גנים יהודיים. כמו בישראל, חופשות הגנים מקבילות לחופשות בית הספר אך קצרות יותר וחלק מגני הילדים עובדים גם בחופשת הקיץ.

בתי ספר יסודיים – מערכת החינוך בבריטניה מחולקת לבתי ספר עירוניים (State Schools) ובתי ספר פרטיים (Public schools). מי שיכול להרשות לעצמו נוהג לשלוח לבתי ספר פרטיים בשל רמת הלימודים הגבוהה יותר. רובם נותנים מלגות למצטיינים. רוב בתי הספר היהודיים לעומת זאת, הם עירוניים. 

בתי ספר תיכון  -  כדי להתקבל לבית ספר תיכון צריך להתחיל תהליכי הרשמה כשנה וחצי לפני. בבתי ספר פרטיים התלמידים נדרשים לבחינות כניסה וראיונות. 

חיי חברה

התחברות עם אנשים היא כמובן עניין אישי, אבל אם אתם רוצים נחיתה קלה, יש אפשרות להתחבר למוסדות הקהילה היהודית והישראלית הענפה בלונדון. יש בעיר ארגונים יהודיים שיסייעו גם בתעסוקה ובחינוך.

מלבד זאת, מזג האוויר הלונדוני מכתיב מעט מההרגלים. ברוב השנה, הרחובות, מלבד אלה שבמרכז התוסס של העיר, יהיו ריקים. אנשים חוזרים הביתה מוקדם בדרך כלל ואת הבילוי היומי הם עושים מייד אחרי שעות העבודה, לפני שמגיעים הביתה. 

בהצלחה!

תגובות באתר: (0)
קטגוריות