שוק קובנט גארדן - Covent Garden Market

קובנט גרדן - אזור שופינג ותרבות פופולרי בלונדון

שוק קובנט גארדן שוכן במרכזה של כיכר קובנט גארדן המפורסמת. בניין שוק קובנט גארדן (Covent Garden Market) מחולק לשלושה שווקים: שוק איכרים בו ניתן לרכוש תוצרת חקלאית טרייה, גבינות, נקניקים ועוד. שוק האומנים והיוצרים, בו ניתן למצוא דוכנים המציעים יצירות אמנות, תכשיטים בעבודת יד, סבונים וכד'. ושוק נוסף שבימי שני מוקדש למכירת עתיקות ובשאר ימי השבוע מציע בגדים ומוצרים לבית.

חגיגת השופינג של קובנט גארדן ממשיכה גם מעבר למבנה השוק והרחובות מסביב שעד לפני כמה שנים שימשו למחסנים ובתי מלאכה הפכו לאזור שופינג ותרבות פופולרי בלונדון וכיום הרחובות עמוסים בחנויות בוטיק, מסעדות, בתי קפה, פאבים ותיאטראות.

דוכנים בשוק קובנט גארדן

הופעות רחוב

אזור קובנט גארדן נחשב לאחד האזורים העמוסים של לונדון. צאו להסתובב באזור קובנט גרדן ותוכלו לצפות באומני רחוב, פסלי אדם והופעות חיות של מוסיקה, קלאסית, שירי רוק בריטים, כמו גם פסטיבלים, להטוטנים ואמנים אחרים אשר ישמחו לבדר אתכם בחינם.

אזור מסחר חשוב בלונדון

קובנט גארדן מרקט החל את דרכו בשנת 1835, כ"יריד ציבורי" באזור ריצ'מונד, דונדס ורחוב קינג. אבל כיום כאמור, שוק קובנט גרדן הוא אחד השווקים הגדולים והחשובים של לונדון. ימיו הראשונים של השוק טמונים הרחק בעבר, כאשר שימש כמרכז הכלכלי של האזור עוד בימי הרנסנס, ובו נסחרו דברי מזון וסחורות נוספות. כיום השוק הקיים בשכונת קובנט גרדן הינו בעל אופי יוקרתי יותר, ונסחרים בו פריטי לבוש, דברי מלאכה ויצירות אמנות מקוריות.

בואו לטייל בקובנט גרדן

מבין כל אותם עשרות שווקים בלונדון נראה כי שוק קובנט גרדן שווה ביקור וקל להגיע אליו בשל מיקומו המרכזי בלונדון, מרחק דקות הליכה ספורות מאחדים ממוקדי התיירות החשובים של העיר (כמו כיכר טרפלגר). לבאים אל השוק מחוץ למרכז העיר מומלץ ביותר לקחת אוטובוס או רכבת תחתית ולרדת בתחנת קובנט גרדן, אשר שוק קובנט גרדן ממוקם אך צעדים ספורים ממנה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך