גלריית המלכה - The Queen's Gallery

גלריית המלכה בארמון בקינגהאם

גלריית המלכה בארמון בקינגהאם מציגה אוסף מרשים של פרטי לבוש מהקולקציות המלכותיות. קולקציות שעוצבו בהתאם לטעמן של שושלת המלוכה הבריטית לאורך היסטוריה בת יותר מ- 500 שנה. בין המוצגים אפשר לראות פריטים וכלי אוכל עשויים קרמיקות, ציורים, שעונים, תכשיטים, תקצירים וטקסטים, מפות, כלי כסף, ספרים, מזכרות ועוד.

בשונה מגלריות אחרות בלונדון, ביקור בגלריית המלכה (The Queen's Gallery) הוא מסע מרתק שיחשוף אתכם ליצירות אומנות כמו גם לאוצרות מלכותיים שנשמרו שנים רבות בבית המלוכה, לכל פריט סיפור משלו וכל אחד מהם אוצר פיסת היסטוריה משמעותית לממלכה הבריטית כולה.

כניסה חינם עם - London Pass  - הזמן עכשיו >>

The Queen Gallery | Photo By: Royal Collection Trust © Her Majesty Queen Elizabeth II 2017

Photo By: Royal Collection Trust © Her Majesty Queen Elizabeth II 2017

תערוכות מתחלפות

לצד תערוכות המציגות יצירות מן הקולקציה המלכותית ביניהם יצירות של אומנים מפורסמים המוכרים לכולנו כגון רמברנדט, כמו גם, תערוכות של תכשיטים מפוארים ששימשו את מלכות בריטניה במשך השנים, רהיטים מרהיבים, פסלים ומיני חפצים שמגוללים את ההיסטוריה של בית המלוכה הבריטי.

מוצגות גם תערוכות משתנות של אומנים בריטים, פסלים וצלמים, כך למשל הוצגו בגלריה בעבר צילומים של הצלם הסקוטי הידוע, פרנק הארלי.

ההיסטוריה של גלריית המלכה

לבניין בו שוכנת גלריית המלכה היסטוריה עשירה ומרתקת. המבנה בצורת מקדש יווני שנמצא בפינה הדרום מערבית של ארמון בקינגהאם (מול הגן) תוכנן על ידי האדריכל הידוע ג'ון נאש ובנייתו הושלמה בשנת 1831. במקור הביתן היה אמור לשמש כקונסרבטוריון אך בשנת 1843 הוא הפך לקפלה הפרטית של המלכה.

בשנת 1940 המבנה נהרס בהפצצה אווירית על ידי הגרמנים ולכן בשנת 1962 החליטו המלכה והדוכס מאדינבורו לחדש את המבנה ולהפוך אותו לגלריה בו יוצג האוסף המלכותי.

בשנת 1997 הוחלט להרחיב את מבנה הגלריה ולחבר אותו לארמון בקינגהאם וכן, ליצור כניסה נוספת דרכו תהיה גישה לציבור הבריטי ולתיירים הרבים שיגיעו להציץ באוסף הפרטי של המלכה. ההרחבה של גלריית המלכה עלה ב- 20 מיליון ליש"ט.

במסגרת חגיגות יובל הזהב שנערכו בחודש מאי 2002 נפתחה גלריית המלכה - גלריה בה מוצג האוסף המלכותי של משפחת המלוכה.

שווה לבקר גם ...

אם החלטם לבקר בגלריית המלכה מומלץ לבדוק אם ישנו סיור בארמון בקינגהאם וכן לוודא את השעה המדוייקת בה מתקיים טקס החלפת משמר המלכה בארמון בקינגהאם.

גלריית המלכה נגיש לנכים בכיסאות גלגלים - מומלץ לתאם מראש הגעה בטלפון : 44-0-20-7766-7324+

 

כתבות שאולי יעניינו אותך