X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
לונדון
מסלולי טיול בלונדוןנקודות עיין בלונדוןטיפים והמלצות ללונדוןמלון מומלץ בלונדוןאטרקציות בלונדוןלונדון עם ילדיםהשכרת רכב בלונדוןקניות בלונדוןשאטלים בלונדוןטיסה זולה ללונדון
 

ארמון בקינגהאם - Buckingham Palace

הבית של הוד מלכותה מלכת אנגליה

ארמון בקינגהאם הוא המבנה המלכותי המפורסם ביותר בעולם והמעון הרישמי של הוד מלכותה מלכת אנגליה. ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace) שוכן בלב ליבה של לונדון סמוך לאנדרטת ויקטוריה והפארקים המלכותיים - גרין פארק וג'יימס פארק. ביקור בארמון בקינגהאם הוא חובה לכל מטייל בלונדון.

הזמן כרטיסים לסיור בארמון בקינגהאם >>

הזמן סיור מודרך לטקס החלפת משמר המלכה בארמון בקינגהאם >>

מה בארמון בקינגהאם ?

בשעה 11:00 בבוקר מתאספים אלפי תיירים בחזית ארמון בקינגהאם על מנת לראות את האטרקציה המפורסמת ביותר של לונדון - טקס החלפת המשמר בחזית ארמון באקינגהם.

בנוסף לטקס החלפת משמר המלכה, בסמוך לארמון בקינגהאם תוכלו לבקר בגלריית המלכה ואם התמזל מזלכם והגעתם ללונדון במהלך חודש אוגוסט וספטמבר הרווחתם בגדול. המלכה נמצאת בחופשת הקיץ שלה בסקוטלנד וארמון בקינגהאם פותח את שעריו לציבור הרחב ומאפשר סיור מרתק בחדרי הארמון המפוארים.

הזמן כרטיסים לסיור בארמון בקינגהאם >>

אירועים רישמיים וקבלות פנים

מלבד אטרקציה תיירותית ארמון בקינגהאם משמש את בית המלוכה באופן קבוע בזמן אירועים רישמיים, טקסים וקבלות פנים. כאשר בין האירועים המפורסמים האחרונים אפשר לציין את הטקס שנערך בשנת 2011 כאשר הנסיך ויליאם ורעייתו הדוכסית מקיימברידג' התחתנו והתקבלו על ידי מאות אלפי אזרחים ותיירים שהגיעו להריע ולברך את הזוג המאושר שעמד על מרפסת הארמון ונופף לקהל הנלהב.

בהמשך המאמר נביא בפניכם סקירה מההיסטוריה המפוארת והמסקרנת של הארמון המפואר הזה - ארמון בקינגהאם.

זה התחיל בשנת 1700

בנייתו של ארמון בקינגהאם החלה בתחילת שנת 1700 סמוך לפארק סנט ג'יימס. תחילה נבנה ארמון בקינגהאם כווילה - בית מפואר בו נהגו להתגורר דוכסים ואנשי אצולה. אך ברבות השנים הצליח לשכנע האדריכל "ג'ון נאש" את המלך ג'ורג' ה-4 לבנות במקום ארמון מפואר.

בשנת 1837 לאחר שהמלכה ויקטוריה הוכתרה למלכת אנגליה והושבה על כס המלכות הפך ארמון בקינגהאם  למעון הרישמי שמשמש את בני המלוכה עד עצם היום הזה.

בדרך לארמון בקינגהאם בלונדון

מבנה הארמון בקינגהאם

כאמור, ארמון בקינגהאם שימש מעונם הרישמי של המלך ג'ורג' ה-4 ומלכת אנגליה ויקטוריה. ארמון בקינגהאם מעוצב בסגנון התקופה הויקטוריאנית וכולל עשרות חדרים כמו: אולם נשפים בו נערכים טקסים ומשתאות מפוארות. ישנו חלק נוסף שנקרא: "סלון 1844", שבו נערכים ישיבות של המלכה, ראיונות ועוד.

במידה והייתם מוזמנים לבקר את משפחת המלוכה בארמון בקינגהאם סביר להניח שהייתם נכנסים דרך כניסת השגרירים (ה- Ambassadors Entrance) - הכניסה המפוארת והיפה ביותר של ארמון בקינגהאם וכל מי שנכנס לארמון דרכה נחשף לדיוקנות בית האנובר שמלכו באנגליה וכן לאולם קבלת הפנים הגדול בעל שתי קומות ומעוצב עם עמודים מעוטרים.

חוץ מהאדריכל "ג'ון נאש" היה מעצב נוסף שעיצב את הארמון ושמו היה: "בסאן". בסאן עיצב בשנת 1902 את חדר אולם הכניסה הנמוך (Entrance Hall).

בנוסף, תוכלו לצפות בארמון בקינגהאם גם בחדר המפואר של משמר המלכה, וכן ראש גרם המדרגות הגדול שמעוטר בצורה מרהיבה, את "הטרקלין הירוק" שמעוצב בצורה מופלאה ומרשימה ואת ה- Throne Room שנראה פשוט נפלא על רקע השלטים של גיבורי סקוטלנד, האנובר, אירלנד וכמובן גם בריטניה.

כמו כן, בארמון בקינגהאם אולמות פאר מרשימים נוספים שכדאי לבקר בהם כמו: חדר האוכל המפואר, חדר המוסיקה, החדר בו מוצגים כלי חרסינה מעוצבים ומעוטרים בצורה מדהימה והטרקלין הכחול והלבן שהם 2 חדרים מדהימים ביופיים.

חייל בטקס בחלפת המשמר בארמון בקינגהאם

גלריית המלכה בארמון בקינגהאם

גלריית המלכה (Queens Gallery) היא גלריית תמונות מלכותית בה מוצג אוסף ענק של יצירות אמנות של מיטב הציירים והפסלים כמו: רמברנדט, רובנס, גואידו רני ועוד אומנים גדולים ומפורסמים. גלריית המלכה נוסדה בשנת 1962 במקום בו עמד בית התפילה המלכותי.

הסיבה לכך מושפעת ממלחמת העולם השניה כאשר בית התפילה המלכותי ספג הפגזות קשות ונחרב, לכן הוחלט כי בית המלוכה יבנה גלרית תמוד לכבוד המלכה.

כיום גלריית המלכה בארמון בקינגהאם מחזיקה באוסף גדול ומפואר של מוצגי אמנות ביניהם: פסלים של טובי הפסלים, תמונות שהם מעשי ידי טובי הציירים וכו' בנוסף לכך, מצוי גם בקרבת מקום מעין אפריז גדול, ארוך ומפואר מעשי ידי ריצ'ארד בארט דיוויס הידוע, שמפרט באמצעות שישה לוחות מיוחדים של ציור את היסטוריית תהליך ההכתרה של ויליאם ה-4 ושל אדלייד שמלכו באנגליה בשנת 1831 לערך.

מבית התפילה של הארמון עד פארק סנט ג'יימס

מקומות מרהיבים נוספים תוכלו למצוא בקדמת ארמון בקינגהם וביניהם: בית התפילה המקומי, החנות המקומית לממכר חפצים של הפלוגות ששייכות לבית המלוכה, פארק סנט ג'יימס, ה"קסרקטין ולינגטון" שנבנה בידי פיליפ הארדוויק ופראנסיס סמית' הידועים והמפורסמים, הטיילת היפה שמוקפת בעצים יפים ומרשימים והאגם המקומי שמארח בדרך קבע עופות וציפורים שונים.

שער ארמון בקינגהאם

מרכבות ומכוניות מלכותיות

התחבורה המלכותית שבארמון בקינגהאם כוללת: מכוניות, מרכבות שמוקדשות לאירועים שונים וסוסים מלכותיים בשם "אפורי וינדזור". ישנן גם מרכבות עתיקות ומפוארות שבהן משתמשים לרגל אירועים מיוחדים כמו: מרכבת ההכתרה במשקל כולל של 4 טון, כשהיא קשורה ל-8 סוסים וכיוצא בזה.

משמר המלכה בארמון בקינגהם

טקס החלפת משמר המלכה בארמון בקינגהאם הוא הטקס שלא תרצו לפספס. טקס החלפת משמר המלכה נחשב לאירוע שמושך אלפי תיירים ובוודאי שגם אתם תירצו לקחת חלק ולצפות בו. לטקס חילוף המשמר המלכותי לוח זמנים קבוע ומדויק במיוחד, כך שבטח לא כדאי לכם לאחר.

מומלץ להקדים לטקס החלפת משמר המלכה בארמון בקינגהאם - כך תוכלו לתפוס מקום טוב, שממנו תוכלו לראות את כל הטקס היפה והמרשים הזה בצורה ברורה לעין: עקרונית הטקס של חילוף המשמר המלכותי מתחיל בשעה 11:00, אך בפועל מגיע לארמון בקינגהאם רק בשעה 11:30 בבוקר.

בשעה 11:00 בבוקר המשמר המלכותי של המלכה מתחיל לצעוד מארמון סנט ג'יימס. המסע של המשמר עובר באזור ה- Mall  ואנדרטת ויקטוריה, מקיף אותם ולאחר מכן חוצה את השער הראשי של ארמון בקינגהאם (מצידו הדרומי).

חייל בלבוש אדום מסורתי בדרך לעמדת השמירה בארמון בקינגהאם

ומפה מתחיל הטקס הרשמי לפי לוח הזמנים הבא:

בשעה 11:30 בבוקר בדיוק חיילי המשמר המלכותי (שהיו בשמירה) מגיעים דרך השער הראשי של ארמון בקינגהאם (מצידו הצפוני) לאזור החצר הפנימית בליווי חצוצרות, בצורה כזאת שהם ניצבים אל מול חיילי המשמר המלכותי שיצא מארמון סנט ג'יימס (ובא להחליף אותם).

כשלוש דקות מאוחר יותר, בשעה 11:33 בבוקר בדיוק, מתקיים הטקס בו מתחלפות 2 קבוצות המשמר המלכותי, ההחלפה נעשת בליווי הצדעת הקצינים באמצעות חרבותיהם למפקד שלהם.

כעבור כ-32 דקות, בשעה 12:05 בצהריים בדיוק, קבוצת המשמר המלכותית שהתחלפה צועדת לעבר קסרקטין, כשקבוצת המשמר המלכותית שהחליפה את הקבוצה הקודמת הולכת בליווי מפקדם ונשקם המדוגל אל תוך החדר שמיועד לשומרים.

כ-2 דקות מאוחר יותר, בשעה 12:07 בצהריים בדיוק, מגיע טקס החלפת משמר המלכה לקצו, בזה שקבוצת המשמר המלכותית שסיימה את השמירה הולכת לנוח בארמון סנט ג'יימס. החיילים בדרכם החוצה מקיפים את האזור של "יד המלכה ויקטוריה" כפי שעשתה הקבוצה שבאה לארמון בתחילה.

ארמון בקינגהאם לונדון

הערות:

בארמון באקינגהם ישנן מספר אפשרויות ביקור :

א. החלפת המשמר (ללא תשלום)

ב. ביקור בארמון - בגלריית המלכה ובגנים (בתשלום)

ג. בחודשים אוגוסט-ספטמבר סיור בארמון בקינגהאם

לאתר הרישמי : Buckingham Palace

שלט הכוונה לארמון בקינגהאם

 

כתבות שאולי יעניינו אותך