X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
לונדון
מסלולי טיול בלונדוןנקודות עיין בלונדוןטיפים והמלצות ללונדוןמלון מומלץ בלונדוןאטרקציות בלונדוןלונדון עם ילדיםהשכרת רכב בלונדוןקניות בלונדוןשאטלים בלונדוןטיסה זולה ללונדון
 

תחבורה בלונדון

הכל על תחבורה בלונדון - מתחת ומעל לאדמה

כיצד יכול התייר הממוצע לנוע בעיר ענקית כמו לונדון? התשובה - בקלות! בלונדון יש כל כך הרבה אפשרויות תחבורה כמו: רכבת תחתית, אוטבוסים, מוניות, רכבות ועוד. הבריטים, כמו בכל דבר אחר, מסודרים מאוד וכשזה נוגע לתחבורה, הדבר חשוב מאין כמוהו והכל מתוקתק וברור. לכן השימוש באמצעי תחבורה בלונדון בעת ביקורכם בעיר יהיה פשוט וקל.
 

תחבורה ציבורית בלונדון : קל ויעיל

בכל מקום ברחבי לונדון ניתן למצוא עמדות מודיעין ומפות בהן מופיעים מסלולי תחבורה ציבורית, כולל קווי רכבת תחתית ואוטובוסים. השילוב של תשתיות התחבורה הציבורית בלונדון, מיפוי ותפזורת התחנות, עלות השימוש הזולה - כל אלו יחדיו הופכות את השימוש בתחבורה בלונדון לכדאית ומומלצת מאוד.

אטרקציה של תחבורה בלונדון

תיירים אשר מעוניינים בעצמאות תחבורתית יכולים למצוא שירותי השכרת רכב כמעט בכל מקום בעיר, אך זה פחות מומלץ. במיוחד שמדובר על תחבורה בלונדון שהיא אטרקציה וחוויה בפני עצמה - מונית שחורה קלאסית או נסיעה באוטובוס קומותיים הן חוויות מיוחדות אשר מאפשרות לראות צדדים חדשים של העיר.

אוטובוס אדום

חוויה נוספת שלא כדאי להחמיץ בלונדון היא חווית הנסיעה במסלול של אוטובוס אדום. אוטובוס קומותיים אדום הוא אחד מסמליה של לונדון, והיום הוא פעיל רק במתכונת של אוטובוס תיירים.

הנסיעה באוטובוס האדום היא חוויה לונדונית אותנטית באמצעותה ניתן להגיע לכל מיני פינות היסטוריות בעיר. אוטובוס אדום ידוע גם בכינויו "ROUNTMASTER" ומפעיל היום שני קווים תיירותיים: קו 9 העובר באלברט הול, רח' קסינגטון, כיכר פיקדילי, כיכר טרפלגר ומגיע עד לאלדוויץ'. וקו 15 העובר בכיכר טרפלגר, בדרך הסטראנד, רח' הפליט, כנסיית סנט פול ומגדל לונדון. בנוסף פועלת בלונדון רשת אוטובוסים עירוניים מתקדמת וכן מערכת אוטובוסים לילית.

מוניות שחורות - שירות יעיל ואדיב

מוניות בלונדון הן כלי תחבורה נפוץ ומקובל בעיר. ישנם שני סוגי מוניות שמציעה הבירה הבריטית:MINI CABS - אלו הן מוניות המופעלות באמצעות חברות פרטיות וניתנות להזמנה רק דרך הטלפון. לכן, זמן ההמתנה אליהם עלול לקחת זמן.

לעומתם, מוניות שחורות - אלו המוניות הלונדוניות הקלאסיות. הן צבועות בשחור וידועות ברמת השירות הגבוהה שהן מספקות באמצעות נהגים מקצועיים המכירים את לונדון כמו את כף ידם. מוניות שחורות ניתן לעצור באמצעות הנפת יד ברחוב או בפנייה אל אחת מתחנות המוניות המוסדרות. כשמונית שחורה פנויה לנסיעה נדלק שלט על הגג שלה ובו כתוב: "FOR HIRE".

רכבת תחתית

אפשרות אטרקטיבית נוספת שהבירה הבריטית לונדון מציעה כאמצעי תחבורה ציבורי יעיל לאורחיה ולתושביה היא רכבת תחתית. הרכבת התחתית היא האמצעי הוותיק והמפורסם ביותר של העיר. הרכבת התחתית של לונדון החלה לפעול בשנת 1863 והיא נחשבת לראשונה בעולם. היא ידועה בשמה "UNDERGROUND" ובכינויה טיוב ("TUBE").

על אף היותה של רשת הרכבת התחתית הלונדונית מסועפת וגדולה היא קלה להבנה ומצטיינת ברמת יעילות גבוהה. שניים עשר קווי רכבת תחתית הצבועים בצבעים שונים משרתים יותר 3 מליון אנשים מדיי יום.

פריסת הקווים היא רחבה ומאפשרת הגעה אל כל נקודה בעיר. הרכבות של מערכת ה- UNDERGROUND נוסעות מתחת לפני האדמה בעומק שנע בין 5 ל-20 מטרים ומכסות כ-275 תחנות. בכל תחנה ניתן למצוא על הקיר מפות בעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה.

הסעות בלונדון

מערך הסעות בלונדון גם הוא, כמו יתר אמצעי התחבורה בעיר, מפותח ומכסה כמעט כל נקודה בעיר. ישנן חברות רבות המעניקות שירותי הסעים בלונדון במסלול שמשדה התעופה ואליו. חברות אלו ידועות במתן שירות ברמה גבוהה, באמינות וביעילות.
שאטלים בלונדון אפשר גם בעברית...

שירותי שאטל בלונדון ניתנים במחירים שווים לכל כיס וברוב המקרים עדיפים על מוניות משום שהמחיר ידוע מראש. חברות רבות מציעות את שירותיהן גם עבור טיולים מחוץ לעיר במחירים הוגנים ביחס לאופציות האחרות. הסעות אלו הן אופציה נהדרת לכל מי שרוצה ליהנות מפרברי לונדון המיוחדים מבלי לבזבז כסף מיותר. בלונדון פועלות מספר חברות ישראליות המציעות שירותי שאטל בלונדון כמו לדוגמא : משה הסעות

השכרת רכב בלונדון

אין זה מומלץ לשכור רכב בעיר לונדון ורצוי להעדיף אמצעי תחבורה בלונדון אלטרנטיביים ל"רכב שכור". הסיבות לכך הן שהתחבורה הציבורית נותנת פתרון מושלם ופשוט חבל לשכור רכב, סיבה נוספת היא בעיית חניה המזכירה מאוד את בעיית החניה בתל אביב, כך שגם אם שיחק לכם המזל ומצאתם מקום חניה - תצטרכו לשלם עליה לא מעט כסף.

לכל זה מצטרפת העובדה שכאשר נוהגים באנגליה, נוהגים בצד ההפוך הן של הרכב והן של הכביש... כך שאם כן החלטתם לשכור רכב, הנה טיפ קטן שיסייע לכם להתגבר על ה"מהפך" - השתדלו לכוון עצמכם לאמצע הכביש.

רכבת מלונדון לפריז

רכבות בלונדון, זו דרך קלה להגיע לכל רחבי אנגליה. בנוסף, ניתן להגיע ברכבת מאנגליה לצרפת. רכבת לצרפת, אם אתם שוהים באנגליה וברצונכם להגיע לפריז דרך תעלת למאנש, תוכלו לעשות כן באמצעות רכבת ה- EUROSTAR. רכבת זו יוצאת מלונדון מתחנת ווטרלו ולמעשה חוצה את תעלת למאנש במעין מנהרה. בתום שלוש שעות נסיעה ולאחר 50 קילומטרים תוכלו להגיע אל פריז.