X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
לונדון
מסלולי טיול בלונדוןנקודות עיין בלונדוןטיפים והמלצות ללונדוןמלון מומלץ בלונדוןאטרקציות בלונדוןלונדון עם ילדיםהשכרת רכב בלונדוןקניות בלונדוןשאטלים בלונדוןטיסה זולה ללונדון
 

השכרת רכב באנגליה

נהיגה ברכב שכור באנגליה

לנהוג באנגליה זאת חוויה, הממלכה הבריטית היא לא רק לונדון, באנגליה ישנם ערים, כפרים, מרחבים ונופים מרהיבים אליהם מומלץ לנסוע ולטייל. לאורכם של הדרכים תמצאו חותם היסטורי ותוכלו להרגיש חלק ממסע בזמן לעבר תקופת האבירים, הדוכסים, בית המלוכה ותרבות התיאטרון של שייקספיר ורעיו.

במאמר השכרת רכב באנגליה תמצאו את כל המידע הדרוש לכם על מנת לשכור רכב באנגליה ולצאת לפגוש מקומות חדשים, נופים עוצרי נשימה, אנשים חביבים, שווקי איכרים, קולינריה ורוגע.

✔️ הזמן און ליין וחסוך - השכרת רכב באנגליה במחיר הזול ביותר - לחץ כאן>> 🚙

השכרת רכב באנגליה

לנהוג בצד השני

זה נשמע קצת מפחיד ומבלבל לנהוג ברכב שהנהג וההגה נמצאים בצד ימין. פה המקום לציין כי לא מדובר בטעות או באג בייצור. אלא, ישנם מדינות כמו: אנגליה, אוסטרליה, אירלנד, הודו וכד' בהם הנהיגה היא בצד ימין של הרכב.

ההרגל לנהוג בצד שמאל טבוע בנו ולכן אל תופתעו אם לעיתים קרובות תמצאו את עצמכם "בבלאק אאוט" תועים לאיזה צד של הכביש צריך לפנות, איך נכנסים לכיכר או ניגשים לצד שמאל של הרכב ורק אז מגלים שההגה ולוח השעונים נמצאים בכלל בכיוון ההפוך, אבל אל דאגה זה לא קורה רק לכם - זה קורה לכולם!

נהיגה בצד ימין היא לא כל כך מסובכת ומתרגלים אליה דיי מהר, רוב הנהגים באנגליה רגועים ומנומסים ואפילו ישמחו לעזור לכם להשתלב בתנועה. אני נוהגת להמליץ לכולם ליישם את הכלל הבא : "הנהג תמיד צריך להיות באמצע הכביש".

הנהג האמצע הכביש

מה זאת אומרת, "הנהג תמיד צריך להיות באמצע הכביש" ? אם תסתכלו כיצד אתם נוהגים בחיי היומיום תגלו שפס ההפרדה או אי התנועה תמיד יהיו בצד של הנהג. כיוון שבאנגליה גם הנהג יושב בצד ימין ההסתגלות תהיה קלה.

הנהיגה בארץ נראית לנו פשוטה, אף פעם לא עצרנו באמצע הכביש ושאלנו את עצמנו לאיזה צד של הכביש צריך לפנות או כיצד עלי להשתלב בתוך כיכר. כל זה נובע מהעובדה שהמוח שלנו התרגל לדפוס הנהיגה ומכוון אותנו לנהוג בצד הנכון. לכן, כאשר שוכרים רכב באנגליה צריך למצוא טריק ל"עבוד" על המוח ולאמץ טכניקת ניווט אחרת.

במקרים בהם קיים חשש ונראה כי נהיגה בצד ימין של הכביש מסובכת, תמיד ניתן לשכור רכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית.

הכבישים באנגליה

הכבישים באנגליה משולטים כראוי ונוחים לנהיגה. בחלק מן הגשרים ובתוך הערים תאלצו לשלם אגרת זיהום אוויר בגובה כמה ליש"ט ליום. מרחק הנסיעה כמו גם מהירות הנהיגה נמדדים במיילים ולא בקילומטרים, כאשר מייל אחד שווה ערך ל – 1.6 קילומטר.

באנגליה הכבישים המהירים וכבישי אגרה מסומנים באות M , אלו כבישים בעלי מספר מסלולים לכל כיוון והמהירות המותרת בהם היא 70 מייל (כ - 110 קמ"ש).

הכבישים הבינעירוניים מסומנים באות A, אלו כבישים בעלי מסלול אחד לכל כיוון והמהירות המותרת בהם היא 60 מייל (כ - 100 קמ"ש).

הכבישים העירוניים מסומנים באות B, אלו כבישים צרים יותר בעלי מסלול אחד שלרוב תתקלו בהם באזורים כפריים, דרכים צדדיות ומרכזי ערים. המהירות המותרת בכבשים אלו משתנה בהתאם לתמרורים ונעה בטווח של 20-30 מייל (30-50 קמ"ש).

אם תיסע מהר יתפוס אותך שוטר...

"אם תיסע מהר יתפוס אותך שוטר" זה לא רק שיר. זו חלק ממדיניות האכיפה שקיימת באנגליה. משטרת התנועה הבריטית נמצאת בכל מקום. החוקים באנגליה נוקשים מאוד, השוטרים חביבים, מנומסים אבל לרוב לא מוותרים.

בעברות תנועה קלות לשוטר ניתנת הסמכות להחליט אם לוותר או לא. אך במקרים של עבירות תנועה שנחשבות מסוכנות התוצאה יכולה להיות זימון למשפט.

לכן דאגו לחגור חגורת בטיחות, להימנע משיחות בטלפון, להושיב את הילדים בכיסאות ובטח שלא לנהוג תחת השפעת אלכוהול. (במידה ונתבקשתם על ידי שוטר לערוך בדיקת אלכוהול אליכם לציית לה על פי החוק ללא עוררין).

איפה מחנים ?

חניה היא אחת הנושאים שיש להתמודד איתם כמעט בכל מקום. בישראל אנו מכירים את החוקים והסימונים לאורך הכבישים ומקומות החניה, באנגליה זה קצת שונה.

הפס הצהוב לצד הכביש זהה לסימון כחול-לבן. אך נמצא תחת הגבלות חניה מסוימות. בכל אזור סימון יש תמרור שמציין את פרטי ההגבלה. הפס הצהוב הכפול זהה לסימון אדום-לבן כלומר מציין שאין חניה.

בבתי המלון באזורים הכפריים כמו גם בחלק מאתרי התיירות שנמצאים מחוץ לערים המרכזיות. תוכלו למצוא מקומות חניה בחינם. בכל מקרה אל תסתכנו, תמיד מומלץ לשאול עובר אורח, הבריטים נחמדים ואוהבים לעזור.

איפה שוכרים רכב באנגליה

הדרך המומלצת לשכור רכב באנגליה היא לעשות הזמנה דרך האינטרנט בארץ לפני הנסיעה (אנחנו ממליצים על האתר הזה). האתר מציע השוואת מחירים בין חברות השכרת רכב בחו"ל, המידע מובן ולמחיר ניתן להוסיף כיסויים ביטוחים שבאנגליה יעלו לכם עשרות ליש"ט נוספים.

בתוך הערים הגדולות כמו לונדון מומלץ להשתמש בתחבורה הציבורית היעילה, את הרכב מומלץ לשכור רק כאשר יוצאים מחוץ ללונדון לעבר הכפרים.

את הרכב השכור ניתן לקחת במרכזי הערים או בשדות התעופה של לונדון, שדה התעופה Gatwick נמצא כ- 40 ק"מ מלונדון ושדה התעופה Hearthrow נמצא במרחק של כ - 25 ק"מ מלונדון.

✔️ הזמן און ליין וחסוך - השכרת רכב באנגליה במחיר הזול ביותר - לחץ כאן>> 🚙