X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
לונדון
מסלולי טיול בלונדוןנקודות עיין בלונדוןטיפים והמלצות ללונדוןמלון מומלץ בלונדוןאטרקציות בלונדוןלונדון עם ילדיםהשכרת רכב בלונדוןקניות בלונדוןשאטלים בלונדוןטיסה זולה ללונדון
 

בעקבות שרלוק הולמס

טיול בעקבות שרלוק הולמס בלונדון

כבר למעלה ממאה שנה שהבלש שרלוק הולמס (Sherlock Holmes), דמות ספרותית בדויה, מסעיר את דמיונם של קוראים בכל רחבי העולם. על פי הסיפור שיצר הסופר סר ארתור קונן דויל, שרלוק הולמס נולד והתגורר בלונדון, ובה פעל, לצד עוזרו הנאמן ווטסון.

בין אם אתם נמנים על מעריצי הבלש ובין אם אתם סתם חובבי הרפתקאות, תוכלו להנות מסיור מרתק ברחבי לונדון, המתחקה אחר קורות חייו ועלילותיו הבדויות של שרלוק הולמס. שנצא לדרך? אלמנטרי, ווטסון! (קריאה שהושמה בפיו של שרלוק הולמס, בסרט שבו ככבה דמותו, והפכה מאז לקריאה שגורה).

להזמנת סיור מודרך בעקבות שרלוק הולמס >>

בעקבות שרלוק הולמס

דמותו של הבלש שרלוק הולמס

שרלוק הולמס הנו דמות ספרותית נערצת – בלש פרטי מתוחכם, שהצליח לפתור ולפצח פרשיות פשע סבוכות, ומורכבות במיוחד. להולמס התבוננות חדה ויכולת ניתוח יוצאי דופן, הוא מפרק את הפרשיות לגורמים.

יכולתו מעולה להסיק מסקנות על בסיס היקשים ותוך שימוש בלוגיקה פשוטה הקנו לו מוניטין ושמו יצא למרחוק. הולמס הצטייר מן הסיפורים כרווק בגיל העמידה, המתרועע עם ד"ר ווטסון שרושם מפיו את תולדותיו ועלילותיו, ומסייע לקוראים בהבנת העלילה, על ידי הערות הבהרה.

סר קונן דויל כתב ארבעה רומנים וכן כמה קובצי סיפורים קצרים שבהם כיכב הבלש. בשלב כלשהו החליט להרוג את דמותו של הולמס, שזכתה לפופולריות רבה מדי לדעתו. לאור דרישות קהל הקוראים החזיר קונן דויל את הולמס לחיים והמשיך בכתיבת עלילותיו.

דמותו של הולמס מעסיקה מעריצים ואוהדים ברחבי העולם, וכיום ניתן לבקר בתחנות שונות הקשורות בעלילותיו בעזרת סיורים מודרכים או באופן עצמאי תוך השענות על התחנות המפורטות להלן.

תחנות בסיור בעקבות שרלוק הולמס

- עם היציאה מתחנת הרכבת התחתית ברחוב בייקר תוכלו לראות פסל מרשים של שרלוק הולמס, עוטה את כובעו המפורסם ויונק ממקטרתו. הפסל עשוי מארד והוצב במקום על ידי סניף הבנק ששכן בכתובת מגורי הבלש.

- הבית ברחוב בייקר 221b - כתובת זו שמשה, על פי הסיפורים כביתו של שרלוק הולמס, אם כי בעת כתיבת הסיפורים היו ברחוב בייקר רק 100 בתים, והכתובת שהופיעה בסיפורים היתה בדיונית לחלוטין.

עם השנים התרבו הבתים ברחוב ובכתובת זו נבנה מבנה שבו פעל סניף בנק גדול עד לשנת 2002. בחזית הבניין ישנו שלט שבו מופיעים הבלש ועוזרו ווטסון. העובדה שזוהי כתובת בדויה של דמות בדיונית לא הפריעה לאלפי מעריצים של שרלוק הולמס מרחבי העולם לשגר לכתובת זו מכתבים המיועדים לבלש.

- מוזיאון שרלוק הולמס – זהו המוזיאון הפרטי הפופולרי ביותר בלונדון, והוא מצוי ברחוב בייקר 239, סמוך לכתובת מגוריו של הולמס, מעבר לרחוב. המוזיאון כולל בובות שעווה העשויות כדמויות מתוך ספריו של סר קונן דויל, וכן את חדרו של הבלש ששוחזר בפרטי פרטים על ידי בעלי מקצוע שונים.

בנוסף, תוכלו לראות במוזיאון את עזבונו של הסופר, ובהם המקטרת, קופסת הקוקאין, כורסאות וטפטים, וכן את אוסף מכתבי המעריצים שהופנו לבלש בדואר לאורך השנים.

- פאב שרלוק הולמס - הפאב נמצא סמוך לתחנת צ'רינג קרוס של התחתית, ברחוב נורת'אומברלנד, במבנה עתיק והוא מעוצב ברוח התקופה שבה נכתבו הספרים.

מספרים שזה היה הפאב הקבוע של סר קונן דויל הסופר, והמבנה נזכר באחד מספרי הסדרה. בעבר הוצגה בו תערוכה שבה שוחזר ביתו הבדיוני של הבלש על פי הפרטים שבסיפורים.

- מלון שרלוק הולמס – מלון בוטיק הקרוי על שם הבלש, ומצוי בקצה רחוב בייקר. כל אחד מחדרי המלון קרוי על שם אחת הדמויות מספרי שרלוק הולמס.

מציאת פרטים לפתירת החידה

ואיפה עוד כדאי לבקר?

- חנות ספרי בלש ומתח - אם עוד לא רוויתם מההליכה בעקבות הבלש, תוכלו לגשת אל חנות הספרים " Murder one", המצויה גם היא ברחוב צ'רינג קרוס, ומתמחה בספרי בלשים ומתח.

- ברחוב בייקר 230 מצוי בית המעריצים של הולמס, ובו תוכלו להצטייד במזכרות ואביזרים הקשורים לדמותו של הולמס וליוצרו הסופר סר קונן דויל. תוכלו למצוא במקום כובעים, מקטרות, חולצות וכן כוסות, תחתיות לכוסות, בובות ושלל מתנות נוספות.

- ברחוב פדינגטון 4 תוכלו להכנס לנעליו של הולמס – במקום מצויה סנדלריה שנזכרת בסיפורים, ומציעה מזכרת מהלכת – נעליים בלשיות כנעליו של שרלוק הולמס. אם אתם מחובבי ז'אנר ספרי הבלש או סתם חובבים הרפתקאות ותעלומות, צפוי לכם סיור מהנה ומסקרן!

סיור מודרך בעקבות שרלוק הולמס - הזמן כאן >>

בעקבות שרלוק הולמס בלונדון

 

כתבות שאולי יעניינו אותך