X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הצגות בלונדון הצגות בלונדון הופעות בלונדון הופעות בלונדון כדורגל בלונדון כדורגל בלונדון
 

טיול כוכב יומי במחוז של שייקספיר

העיר המזוהה עם שייקספיר

נפתח עם חידה קטנה: מהו המקום המזוהה ביותר עם שייקספיר? יכול להיות שחלק מכם יצביעו על לונדון, שהרי בה נמצא מוזיאון התיאטרון שלו ופעמים רבות מועלים מחזות שכתב עד היום. אחרים ינסו את מזלם בניחושים ויצביעו על מקומות בהם מתרחשות חלק מהמחזות המפורסמים שלו, למשל איטליה (רומיאו ויוליה), דנמרק (המלט), סקוטלנד (מקבת') ועוד. ניסיון יפה, אבל לא.

התשובה הנכונה לוקחת אותנו למחוז בשם וורקשייר, בו יש עיירה קטנה בשם סטרפורד הממוקמת על נהר של אייבון (Stratford upon Avon). מה שחשוב שתדעו הוא שהאזור הזה, הידוע בתור "המחוז של שייקספיר" (Shakespeare Country), נמצא במרחק נסיעה לא ארוך מדי מלונדון. אם אתם מחפשים רעיון מצוין לטיול יום מלונדון, כדאי שתמשיכו לקרוא... וגם קריאה של כמה מחזות שלו כדי להיכנס לאווירה היא בגדר אופציה.

טיול ליום אחד מלונדון - אוקספורד, סטרפורד וקוסטוורד - הזמן מראש >>

סיור בעיר הולדתו של שייקספיר - כרטיסים ל-3 בתים - הזמן כעת >>

סטרפורד על נהר אייבון

מה יש במחוז של שייקספיר?

סטרטפורד (Stratford)  – שימו לב שפעמים רבות היא נקראת "סטרפורד על נהר אייבון" – מושכת אליה מיליוני תיירים מכל שנה. ראשית, היא יפה מאד. זוהי עיירה שנשמרה באופן מעורר השתהות מאז המאה ה-16: אם היה Waze באותן שנים, ייתכן שהוא היה לוקח אותנו באותן דרכים בדיוק ולאותם מקומות.

הסיבה המרכזית השנייה לביקור באזור סטרטפורד היא מספר בתים שמפוזרים בעיירה ובסביבתה והפכו למפורסמים עקב המקום שהם תפסו בביוגרפיה של היוצר הגאון. אם תלכו בעיירה סביר להניח שתיתקלו בלא מעט אתרים שלכאורה קשורות לשייקספיר, כשבמציאות הדבר אינו נכון. למעשה, בסטרפורד הרבה מקומות רוצים להתפאר, להתהדר ולאמר שייקספיר עצמו היה כאן.

רחוב הנלי מציג לראווה את הבית המפורסם ביותר, בו על פי הערכות גדל והתחנך וויליאם שייקספיר. אפשר לסייר בבית ולהתרשם מרהיטים בני כמה מאות שנים הפזורים בו, כשגם הצמחייה מחוץ לבית בה צמחים שונים שהוזכרו במחזותיו צפויים לקבל תשומת לב חיובית. בית הול הוא הבית בו התגוררה ביתו של שייקספיר, סוזאנה. לאחר נישואיה לרופא מקומי, כשה"מקום החדש" (New Place) הוא המקום בו ככל הנראה התגורר שייקספיר לאחר שובו לעיר. מבנה חשוב אחר הוא כנסיית הולי טריניטי, בה קבורים שייקספיר ובני משפחתו.

חותם משפחתו של שייקספיר

המבנה הבא בסקירה הוא בית מרי ארדן, אשר על פי ההערכות גדלה בו אימו של שייקספיר. בתוך הבית פועל כיום מוזיאון חביב בנושא עבודות חקלאיות שאמנם לא קשור לשייקספיר ישירות אך בהחלט יכול להחזיר אותנו כמה מאות שנים אחורה. בית חשוב נוסף ממוקם בכפר בשם שוטרי והוא הבית של אן האת'אווי – לא שחקנית הקולנוע ההוליוודית המצליחה וזוכת האוסקר, אלא אישתו של שייקספיר. עד שהשחקנית בת זמננו תככב באופן אירוני בתור אשתו של שייקספיר בביוגרפיה הקולנועית שלו, תוכלו לשמוע על סיפור חתונתם של אן האת'אווי ה"מקורית" ושל ויליאם שייקספיר, סיפור שהיה יכול לאכלס גם קומדיות רומנטיות או דרמות תקופתיות.

כמובן שביקור במחוז של שייקספיר לא יכול להיות שלם ללא הצגות תיאטרון המוקדשות ליצירותיו. הלהקה המלכותית בעיר מופיעה סביב השעון, בשלושה אולמות. אם אתם מגיעים לסטרפורד בסביבות ה-23 באפריל – התאריך בו נולד ומת שייקספיר – תראו שאפילו כאן ההיבט ה"שייקספירי" הולך מספר צעדים קדימה. האטרקציות בימים אלה כוללות מופעים הנערכים בכל חלקה טובה במחוז, תהלוכות, הרצאות ואפילו ריצת מרתון.

אפשרות לטיולי יום

את המחוז של שייקספיר מומלץ לראות במהלך טיול בלונדון, בייחוד אם יש לכם מספיק ימים כדי להתרשם מהעיר עצמה או לחלופין בביקורים שנייה בה. תוכלו למצוא וריאציות שונות של טיולים במחוז של שייקספיר היוצאים מלונדון, אופציה שיכולה לחסוך לכם את הצורך להתנייד באמצעות התחבורה הציבורית הדי מוגבלת לאזור (מה גם שמדובר על מרחק לא קטן של כ-200 ק''מ).

טיול ליום אחד מלונדון - אוקספורד, סטרפורד וקוסטוורד - הזמן מראש >>

סיור בעיר הולדתו של שייקספיר - כרטיסים ל-3 בתים - הזמן כעת >>

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating: