X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
לונדון
מסלולי טיול בלונדוןנקודות עיין בלונדוןטיפים והמלצות ללונדוןמלון מומלץ בלונדוןאטרקציות בלונדוןלונדון עם ילדיםהשכרת רכב בלונדוןקניות בלונדוןשאטלים בלונדוןטיסה זולה ללונדון
 

חגים בלונדון

החגים של לונדון - הרגעים המיוחדים בשנה

ביקור בלונדון הוא תמיד חוויה מהנה, אבל ביקור בתקופת חגים בלונדון היא חוויה מיוחדת במינה. האווירה החגיגית מורגשת היטב ברחובותיה של לונדון. הכל מקושט וברחבי העיר נפתחים שווקים ססגוניים, החנויות מציעות שלל מבצעים והטבות, בקיצור חגיגה אמיתית.
 

חג המולד בלונדון

חג המולד (כריסמס בלונדון) הוא כנראה התקופה המהנה ביותר לפקוד את העיר לונדון. חגיגות חג המולד מתחילות כבר בתחילת חודש נובמבר ומבשרות את בואו הקרב של החורף. בתקופה שלפני חג המולד הרחובות מתקשטים בתאורה ססגונית, עצי אשוח עטורים בקישוטי החג - עליהם מנצנצים כוכבים ועוד.

אבל האטרקציות הגדולות של לונדון לקראת חג המולד הם הרבה מעבר לזה. בהייד פארק נפתחת מידי שנה ארץ הפלאות, עץ חג המולד המסורתי מתנת העיר אוסולו בנורבגיה נחנך בטקס מרגש, גם רחוב אוקספורד זוכה כמידי שנה לאירוע ססגוני והדלקת אורות חג המולד. בנוסף, שווקי חג המולד נפתחים בכל פינה בעיר והסיילים הגדולים של לונדון יוצאים לדרך...

אז אחרי ההפנינג הענק מגיע חג המולד (CHRISTMAS) חוגגים אותו במשך 3 ימים :

ה - 24 בדצמבר הוא ערב חג המולד.

ה - 25 בדצמבר הוא יום חג המולד.

ה - 26 בדצמבר הוא חג בריטי מיוחד בוקסינג דיי (BOXING DAY) יום חג בו פותחים את כל המתנות

שימו לב! בימי החג מרבית אתרי התיירות סגורים.

סילבסטר בלונדון

חגיגות סילבסטר בלונדון - ערב השנה החדשה הם בהחלט חוויה קסומה, אווירה של הפנינג ענק. תושבי לונדון בכל הגילאים יוצאים לרחובות הראשים, לכיכרות ולפארקים. אליהם מצטרפים אלפי תיירים שמגיעים לחגוג את השנה החדשה בלונדון.

המסעדות בתפוסה מלאה, ברחבי העיר מגוון עצום של מסיבות סליבסטר והחגיגה הגדולה לא פוסחת על איש. בדיוק בחצות מתחילה החגיגה - הנשיקה המסורתית של ערב השנה החדשה ומופע מטריף של זיקוקי דינור שצובעים את השמים של לונדון בשלל צורות וצבעים.

ערב השנה האזרחית החדשה נחגג בלילה שבין 31 לדצמבר ו - 1 בינואר.

שימו לב! בראשון לינואר מרבית אתרי התיירות סגורים.

פסחא בלונדון

איסטר - חג פסחא בלונדון מסמל את בוא האביב. זהו חג ססגוני שמפורסם בזכות הציורים הצבעונים שנהוג לצייר על ביצים ומכאן בא גם המונח ביצי חג הפסחא (Easter eggs). ההכנות לפני החג מלוות בהפנינג ענק בשווקים ובאווירה נפלאה.

כחודש לפני חג הפסחא, לונדון מתקשטת בשלל ביצי ענק מצויירים ומאויירים בדמויות ועיטורים. שווקי חג הפסחא הססגוניים נפתחים בכל פינה בעיר - כולם חוגגים ומבשרים על בוא האביב.

חג הפסחא נחגג באחד מסופי השבוע - בין אמצע חודש מרץ לאמצע חודש אפריל (תלוי בשנה). את חג הפסחא חוגגים במשך שלושה ימים :

יום שישי הטוב (Good Friday)

יום ראשון של הפסחא (Easter Sunday)

יום שני של הפסחא (Easter Monday)

שימו לב! בימי החג מרבית אתרי התיירות סגורים.

חגים דתיים והיסטורים בלונדון

לונדון חוגגת מידי שנה כשמונה חגים דתיים והיסטורים מיוחדים. בימים אלא מרבית העסקים בעיר סגורים. חשיבותה של לונדון כמרכז כלכלי עולמי השפיעה גם על שמם של חלק מהחגים ונוסף להם ליד השם  הביטוי "בנק" (BANK) שבא לסמל כי אפילו הבנק סגור ביום הזה :

חג האביב (SPRING BANK HOLIDAY) אותו חוגגים ביום שני האחרון בחודש מאי או הראשון בחודש יוני.

חג הקיץ (SUMMER BANK HOLIDAY) אותו חוגגים ביום שני האחרון של חודש אוגוסט.

חג חודש מאי (MAY DAY) אותו חוגגים ביום שני הראשון של חודש מאי.

לתכנן את הטיול בתקופת חגים - מה חשוב לדעת כמטייל ?

כמטייל חשוב לדעת שבימים בהם חוגגים הבריטים חגים יתכנו שינויים ולכן מומלץ לתכנן את הטיול בימי החג קצת אחרת.

בנוסף צריך לזכור שבחלק מהחגים ישנן חנויות, אטרקציות ובתי עסק בלונדון שממשיכים לפעול כרגיל. לכן צריך לוודא מראש באם המקום פתוח ואם כן להתעדכן בזמני הפתיחה.

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון היא התחבורה הציבורית שלעיתים קרובות מושפעת מהחגים ופעולת במתקונת חג. כלומר : זמן המתנה ארוך יותר בין רכבת לרכבת, סגירה של תחנות וקווים ועוד.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך